Artyści w sąsiedztwie


Na tej stronie prezentujemy sylwetki artystów i utalentowanych osób z Łęczycy i terenu Ziemi Łęczyckiej. Reprezentują oni różne dziedziny sztuki - malarstwo, rzeźbę, fotografię czy muzykę.
STRONA JEST NA BIEŻĄCO UZUPEŁNIANA

Za naszym pośrednictwem można zapoznać się z ich twórczością, podziwiać ich talenty czy skontaktować się z artystą.

Za stronę merytorycznie odpowiada Dyrektor DK Olga Kurowska.Henryk Adamczyk
Urodził się w 1951 roku w Łęczycy, rzeźbi od 1970 roku. Wykonuje rzeźbę sakralną, ludową, nieprofesjonalną. Źródłem inspiracji jest dla niego człowiek, jego praca i los jaki mu pisze życie, są to rzeźby żebraków, ludzi – wędrowców.

Zapraszamy do galerii - tutaj.Joanna Aninowska

Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa w Łodzi. Dyplom w 2013 roku w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych po kierunkiem prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, aneks w Pracowni Malarstwa I Otwarta Księga prof. Andrzeja Bartczaka, uzyskała z wyróżnieniem.
W 2012 roku zdobyła II Nagrodę w 6.Konkursie na Małą Formę Graficzną dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w łódzkiej Galerii Amcor Rentsch, a w 2013 Nagrodę Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej Kaus w Urbino w XXX Konkursie im.Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne. Udział w Sympozjum graficznym w Urbino we Włoszech w 2012, Staż graficzny w Kaus Urbino Włochy 2013, oraz warsztaty graficzne Komplementarność Technik Graficznych w druku artystycznym, prowadzonym przez prof. Juji Kobayaschi w 2013 roku, wystawa indywidualna w Galerii Bałuckiej 2014. Wystawa Najlepszych Dyplomów 2013 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Udział w innych wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą, m.in. Urbino z Wiszącego Ogrodu 2 Galeria Baucka, Hommage a Strzemiński 2013, The Rape of Europe, Lisbona 2013, Rhinos are coming Brazil, Poland, South Africa 2014, Zgierz Tkacz, Dom Kultury w Łęczycy, Trzeci Niezależny Salon Młodych Twórców, Łódź 2016

Zapraszamy do galerii - tutaj.
Agieszka Chmielecka

Urodzona 09.07.1972r w Łęczycy. Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia na wydziale Edukacji Wizualnej. Brała udział w wielu wystawach, plenerach artystycznych i warsztatach twórczych. Jej ulubioną techniką malarską jest akwarela i olej, graficzną- linoryt. W ostatnim czasie inspiruje ją glina – tworzy biżuterię artystyczną z ceramiki. Pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy prowadzi zajęcia z arteterapii. Uwielbia przyrodę oraz podróże.


Zapraszamy do galerii - tutaj.
Joanna Róża Gębicka

Urodzona w 1984 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. W ramach stypendium przez pół roku studiowała również na Universitatea de Arta si Design w rumuńskim mieście Kluż - Napoka. Swoje prace wystawiała m.in. w Łodzi, Łęczycy, Bełchatowie i Zgierzu.


Więcej informacji o artysce - tutaj .

Zapraszamy do galerii - tutaj.
Mirosława Żydek

Studia w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (Akademia Sztuk Pięknych), Wydział Wychowanie Plastyczne. Udział w plenerach krajowych. Autorka wielu projektów okładek oraz rysunków do książek wydaanych przez Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy i Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Prace w prywatnych kolekcjach.

Zapraszamy do galerii - tutaj.