Uroczystość w Urzędzie Marszałkowskim

W poniedziałek15 kwietna 2019, w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, odbyło się spotkanie autorów zadań, realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Dom Kultury w Łęczycy reprezentowała Dyrektor placówki, Pani Olga Kurowska, która otrzymała specjalny certyfikat, potwierdzający udział w projekcie.
Przypominamy, że sukces w programie Budżetu Obywatelskiego odniósł nasz pomysł zadania pod nazwą ŁĘCZYCKIE SPOTKANIA TEATRALNE, na które licznie głosowali mieszkańcy naszego miasta. Zadanie dotyczy organizacji cyklu jesiennych spotkań z teatrem - przedstawiać będziemy popularnych aktorów, którzy zaprezentują różńorodne spektakle.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoimi głosami nasz projekt.
Osiągnięcie małych aktorów

Miło nam poinformować o pierwszych osiągnięciach Dziecięcego Teatru Wizji i Ruchu. Nasi mali (i bardzo zdolni) aktorzy wraz z opiekunką, Panią Olgą Kurowską, zdecydowali się po raz pierwszy na zgoszenie swojego najnowszego przedstawienia A W NASZYM ŚWIECIE do udziału w Piotrkowskim Festiwalu Teatralnym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Otrzymaliśmy właśnie miłą wiadomość, że nasze dzieciaczki otrzymały nominację do występu na tym Fsetiwalu. GRATULUJEMY!

Cieszymy się razem z Wami i życzymy sukcesów!!!Sukcesy łęczyckich tancerzy

Marzec okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla naszych łęczyckich zespołów tanecznych. To nie tylko premierowe występy, które odbyły się 30 marca na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3, w których uczestniczyło prawie 200 tancerzy, ale także wyróżnienie dla Grupy Tańca Nowoczesnego "Kie" zdobyte 2 marca na XII Zgierskich Spotkaniach Tanecznych "Drganiach Przestrzeni" w Zgierzu oraz bardzo udane występy 31 marca na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Ostródzie, z którego to Grupa Tańca Nowoczesnego "Kie" przywiozła I miejsce, Grupa Tańca Nowoczesnego "Malutkie Kie" przywiozła także I miejsce, a "Małe Kie" zdobyło II miejsce. Na festiwalu tym w kategorii 30+ debiutowali także rodzice tańczących dzieci, czyli "Old Kie", ich występ był przyjęty ogromnymi brawami i nagrodzony bardzo dobrym VI miejscem. Ogromne gratulacje dla wszystkich tancerzy.
Tekst i foto - K. Korzeniewska-Killo.
Otwarty konkurs taneczny "Mój jest ten kawałek podłogi"

Sobota 6 kwietnia 2019 była świętem tańca dla solistów i zespołów, które przyjechały do gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy z całego województwa. Kilkugodzinne zmagania taneczne zakończyły się po godzinie 17. W konkursie wzięło udział 75 solistów i zespoły.
Jury po obradach postanowiło, jak następuje:
Solista do 11 lat:
I Sandra Gałaj, Studio Tańca Alibi, Kutno;
II miejsce - Kornelia Czinar, Studio Tańca, Gimnastyki i Baletu, Andrespol;
III miejsce - Gabriela Lemieszek, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno;
Wyróżnienia: Katarzyna Andrzejewska, Studio Tańca Alibi, Kutno; Zuzanna Wilk, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola; Lena Stasińska, Studio Tańca Alibi, Kutno

Solista 12-15 lat:
I miejsca - Oliwia Staniucha, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola;
II miejsce - Julia Matusiak, Studio Tańca Alibi, Kutno;
III miejsce - Julia Miklas, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno.
Wyróżnienia: Zuzanna Olejnik, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno; Marta Góralska, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno; Julia Sujka, Studio Tańca, Gimnastyki i Baletu, Andrespol.

Kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce - Weronika Jakubwiak, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola;
II miejsce - Alicja Reurowicz, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno;
III miejsce - Aleksandra Dziecioł, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola;
Wyróżónienia: Emilia Szydłowska, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno; Nina Stasiak Dom Kultury w Łęczycy; Bartłomiej Zimny, Grawitator GOK Strzelce.

Zespoły do 11 lat:
I miejsce - Wena II, Łaski Dom Kultury w Łasku;
II miejsce - Glamour, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola;
III miejsce - DNA Kids, DNA Dance Studio, Łódź;
Wyróżnienia: Happy Feet, Studio Tańca Alibi, Kutno; Kalinka,Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola; Happy Feet Junior, Studio Tańca Alibi; Choberki, Gmina Grabica; Pulsik, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno.

Zespoły 12-15 lat:
I miejsce - Wena I, Łaski Dom Kultury w Łasku;
II miejsce - Fair Play, Studio Tańca Alibi, Kutno;
III miejsce - Mała Arabeska, SC(Puszka Pandory);
Wyróżnienia: Luzik, Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej, Kutno; Screw Dreamers, MOK Pabianice; Mała Arabeska, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola (Make it);

Zespoły powyżej 16 lat:
I miejsce - Alter Ego SDK SEM Zgierz;
II miejsce - Alibi, Studio Tańca Alibi, Kutno;
III miejsce - Arabeska, Studio Tańca Arabesque, Zduńska Wola.

Sponsorami imprezy byli - Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Burmistrz Miasta Łęczyca, Hurtap S.A., Reatauracja K2 i Dom Kultury w Łęczycy.

Dyrekcja Domu Kultury w Łęczycy serdecznie dziękuje Pani Wandzie Lepczak, Dyrektorowi Szkoły Podstowej nr 1 w Łęczycy za udostępnienie hali sportowej, a pracownikom hali, Panom Jurkowi i Mrianowi za życzliwośc i pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


Eliminacje odbyły się 3 kwietnia 2019. Wzięło w nich udział 5 recytatorów z I LO w Łęczycy i ZSP nr 1 w Łęczycy.
Uczestnicy zmagali sie w dwóch kategoriach - Turniej Recytatorski i Turniej Poezji Śpiewanej. Repertuar był bardzo różnorodny, niekiedy trudny, ale uczestnicy dokładali starań, żeby wypaść jak najlepiej.
Jury po obradach postanowiło, jak następuje:
Turniej Recytatorski
I miejsca nie przyznano;
II miejsce - Dominika Żmudzińska I LO Łęczyca;
III miejsce - Michalina Grzelak, I LO Łęczyca;
III miejsce - Jakub Szymczak, I LO Łęczyca;

Turniej Poezji Śpiewanej
I miejsca nie przyznano;
II miejsce - Sandra Gołuńska, I LO Łęczyca;
III miejsce - Oliwia Bartnicka, ZSP nr 1 Łęczyca.

Sponsorami imprezy byli - Starostwo Powiatowe w Łęczycy i Dom Kultury w Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
PREMIERY 2019 - cz. 2


30 marca 2019 odbyła się II część PREMIER - pokazu umiejętnści zespołów, działajacych przy naszej placówce. Gościnną halę sportową Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy opanowali tym razem tancerze. Swoje umiejętności prezentowały zespoły: Taneczna Akademia Brzdąca, Let`s Dance Junior, Let's Dance, sekcja gimnastyki tańcem raz zespoły folklorystyczne Mali Łęczycanie, Łęczycanie, Grupa baletowa, Malutkie Kie, Małe Kie, Kie i Old Kie. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała udane występy. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na pyszny tort.😁

Fotorelacja - tutaj

Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi Ziarkowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy za udostępnienie hali i wszechstronną pomoc w organizacji pokazu, a także obsłudze techniczcnej hali sportowej za pomoc i zaangażowanie.
Świąteczny kiermasz wielkanocny


W pogodną niedzielę 31 marca 2019 zaprosiliśmy twórców ludowych, którzy prezentowali swoje wytwory na kolejnym, wiosennym kiermaszu sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Artyści rozłożyli swoje kramy przed budynkiem Domu Kultury i wewnątrz, na sali widowiskowej. Łęczycanie dość licznie przybyli na kiermasz i mamy nadzieję, że zrobili udane zakupy 😁 Można było zobaczyć i kupić kolorowe palmy, pisanki, kraszanki, obrusy i inne przedmioty, związane z nadchodzącymi świętami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół

27 marca 2019 odbyły się zaległe, XXV Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół (edycja 2018). Wzięło w nich udział sześć szkół z terenu powiatu łęczyckiego - SP nr 4 Łęczyca, SP nr 3 Łęczyca, SP w Leźnicy Małej, SP w Piątku, SP w Topoli Królewskiej i ZSMR w Piątku.

Tematyka prezentowanych spektakli była bardzo różnorodna - od bajek po poważne, patriotyczne widowisko. Młodzi aktorzy bardzo angażowalii się podczas przedstawień i dawali z siebie maksimum swoich możliwości.

Jury, składające się z przedstawicieli poszczególnych szkół, miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach jury zadecydowało, jak następuje:
W kategorii młodsze klasy szkół podstawowych:
I miejsce - SP w Leźnicy Małej;
I miejsce - SP w Piątku;
II miejsce - SP nr 3 w Łęczycy;
III miejsce - SP nr 4 w Łęczycy.

W kategorii szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe:
I miejsce - SP w Topoli Królewskiej;
II miejsce - ZSMR w Piątku.

Sponsorami konkursu byli: Urząd Gminy w Łęczycy, Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Powitanie wiosny

Nieco wyprzedzając przybycie kalendarzowej wiosny, wspólnie z przedszkolakami i uczniami łęczyckich szkół i przedszkoli, w środę 20 marca 2019, wypędziliśmy zimę za morze. Delegacje dzieci przybyły na skwer przed Domem Kultury w towarzystwie wasnoręczne wykonanych kukieł Marzanny. Z wyciem syren i migającymi światłami zajechał wóz strażacki. Po krótkich prezentacjach piosenek i wierszyków wszystkie kukły zostały obficie polane wodą ze strażackiej sikawki. W ten sposób Marzanny zostały symbolicznie utopione.

Zima wypędzona😁 Wiosna powitana 😁 Za czynne, hałaśliwe i wesołe wypędzanie dziękujemy: Przedszkolu Nr 1, Przedszkolu Nr 2, SP Nr 1, SP Nr 3 oraz jak zwykle nieocenionym Strażakom z Komendy Powiatowej PSP z Łęczycy 😁

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Kolejne PREMIERY - cz. 1

...i minął rok. Za nami pierwsza część PREMIER - czyli pokazu umiejętności uczesników naszych zajęć. W sobotę 16 marca 2019 zaprezentowali się aktorzy Teatru Wizji i Ruchu. Mali aktorzy dali popis swoich umiejętności w przedstawieniu A W NASZYM ŚWIECIE... Gorące oklaski publiczności dały dzieciom wiele satysfakcji.
Kolejnym punktem był wernisaż wystawy ARTYSTYCZNE FANTAZJE. Wystawa prezentowała prace dzieci, które uczęszczają na zajęcia plastyczne i ceramiczne.
Pokaz zakończył popis wokalistów i instrumentalistów - gitarzystów i pianistów.

A potem nastąpił "słodki" finał. Rodzice i dzieci zaproszeni zostali na pyszny tort i słodki, dziecięcy szampan. Pełni wrażeń uczestnicy pokazu wrócii do domu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
XI Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii

15 marca 2019 w naszej placówce odbyły się XI Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii. Wzięło w nich udział 61 uczestników - uczniów i dorosłych. Dyktando przygotował wieloletni przyjaciel Domu Kultury w Łęczycy - pan Henryk Stokwiszewski.
Zdaniem uczestników dyktando nie było trudne, ale - jak się okozało - nikt nie napisał bez błędu.

W tym roku Mistrzem Ortografii została Alicja Szymczyk ze Szkoły Podstawowej w Witoni, która jednocześnie zdobyła tytuł Znawcy Ortografii w kategorii Uczniowie od 14 lat.
W kategorii Nauczyciele Znawcą Ortografii została pani Halina Andrzejczak, wieloletnia uczestniczka zmagań ortograficznych.
Znawcą Ortografii w kategorii Juniorzy został Michał Graczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy.
Natomiast pan Dariusz Kupisz otrzymał tytuł Znawcy Orografii w kategorii Ochotnicy. Pan Dariusz jest również wieloletnim uczestnikiem naszego dyktanda.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Powiatowy Przegląd Teatrzyków Językowych

W środę 13 marca 2019 gościliśmy na naszej scenie ekipy teatralne ze szkół powiatu łęczyckiego, które wzięły udział w XVIII Powiatowym przeglądzie Teatrzyków Językowych. Do przeglądu przystąpiły trzy szkoły - SP Piątek, SP Topola Królewska i LO Łęczyca.
Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło, ze względu na wysoki poziom artystyczny i znakomity warsztat językowy, przyznać trzy równorzędne nagrody wszystkim szkołom biorącym udział w przeglądzie. Przyznano również nagrody dla najlepszych aktorów - otrzymali je Dominika Żmudzińska z I LO Łęczycy i Zuzanna Garus SSP w Piątku.

Sponsorami nagród był Urząd Gminy w Łęczycy, Starostwo Powiatowe w Łęczycy i Dom Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Wystawa "Ceramika i ikona"

W sobotę 2 marca 2019 odbył się w naszej placówce wernisaż wystawy "Ceramika i ikona" Małgorzaty Górnej-Saniternik. Autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową ubiorem, ceramiką, rzeźbą oraz aranżacją wnętrz. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, pokazach mody.
Wystawa prezentowana w Domu Kultury to ceramika artystyczna użytkowa i ikony. Na wernisażu prae wzbudziły duże zainteresowanie. Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach pracy placówki do 28 marca 2019.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Ferie w DK

11 lutego 2019 zaprosiliśmy małych Łęczycan do udziału w zajęciach w ramach ferii. W tym roku tematem przewodnim jest Meksyk, jego kultura, obyczaje, zabawy itp.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy od spotkania ze strażakami i policjantami, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie wypoczynku. Później rozpoczęliśmy z dziećmi zabawy w meksykańskim stylu. Była pirinola - czyli gra z bączkiem i fasolką, loteryjka - czyli meksykańskie bingo, "ślepa kura" - meksykańska ciuciubabka i wiele innych.
Dzieci wykonywały także latynoamerykańskie lustra, sombrera. Odwiedziły Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie wzięły udział w warsztatach. Stworzyliśmy również meksykańską plaże - dzieci bawiły się w różne gry i zabawy i piły egzotyczne napoje.
Następnie dzieci zapoznały się z tradycją meksykańskiego święta zmarłych, które w tamtej kulturze obchodzone jest w kolorowy i radosny sposób. Wykonywały różne przedmioty związane w tym tematem. Kolejne spotkanie poświęcone było meksykańskiej kuchni. Dzieci przygotowały słodką sałatkę meksykańską, burito i różne sosy do naczos.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Wyniki XI Otwartego Przeglądu Wokalnego "Mikrofon dla każdego"Jury po burzliwych naradach wydało następujący werdykt:
Grand Prix - nagroda Burmistrza Miasta Łęczyca, Pana Pawła Kuleszy - Michalina Gogola, Kutno.

Kategoria do 11 lat:
I miejsce - Zofia Buda, Poddębice;
II miejsce - Maja Belina, Jeżów;
III miejsce - Weronika Nockowska, Jeżów.
Wyróżnienia: Lena Osińska - Poddebice, Lena Kostrzewa - Łyszkowice

Kategoria 12 - 15 lat:
I miejsca nie przyznano.
II miejsce - Norbert Kuświk, Zduńska Wola;
III miejsce - Joanna Sędkowska, Jeżów;
Wyróżnienia: Aleksandra Olszewska - Rypin, Mateusz Warzywoda - Głowno.

Kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce - Weronika Kołodziejczyk, Łowicz;
I miejsce - Patrycja Jakubiak, Domaniewice;
II miejsce - Justyna Tomczyńska, Łęczyca;
III miejsce - Patrycja Olczak, Łęczyca.
Wyróżnienia: Maja Ciesielska - Łowicz, Patrycja Kierzkowska - Jeżów.

Nagroda Senatora RP, Pana Przemysława Błaszczyka - Kinga Koniarska.

Nagroda Radnej Sejmiku Wojewódzkiego, Pani Ilony Rafalskiej - Sandra Gołuńska.

Nagroda Dyrektora Domu Kutury w Łęczycy, Pani Olgi Kurowskiej - Natalia Kubel.

Sponsorami nagród byli: Pan Przemysław Błaszczyk - Senator RP, Pani Ilona Rafalska - Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Pan Paweł Kulesza - Burmistrz Miasta Łęczyca, Firma Farmaceutyczna HURTAP S.A., Pan Tomasz Antosiak - Restauracja Eat-Meat, Urząd Gimny w Łęczycy, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy.

Obejrzyjcie zdjęcia - tutaj
Kolejne sukcesy łęczyckich tancerzy

W dniach 5-8 stycznia tancerze Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Łęczycanie" oraz Grupy Tańca Nowoczesnego "Kie" wzięli udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie "Intershow" w Nowym Targu organizowanym przez Stowarzyszenie MEDEFIK z Ukrainy. W festiwalu brało udział 9 państw: Polska, Rosja, Ukraina, Białoruś, Estonia, Łotwa, Niemcy, Bułgaria i Chiny. Przesłuchania odbyły się w dniu 5 stycznia. Nasze zespołu zaprezentowały 4 choreografie: 2 wiązanki tańców łowickich oraz 2 układy w technice modern pt. "W przyjaźni nadzieja" i "Czekając". Oba nasze zespoły zostały wybrane przez reżysera i zakwalifikowane do Koncertu Galowego, który odbył się w dniu 8 stycznia, co było już ogromnym wyróżnieniem. Po Koncercie Galowym było ogłoszenie wyników. Oba nasze zespoły zajęły w swych kategoriach tanecznych i wiekowych I miejsca. Wróciły z pucharami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz z zaproszeniem na festiwal w Bułgarii. Pobyt w górach uatrakcyjniły warsztaty z tańca współczesnego i ukraińskiego prowadzone przez polskich i zagranicznych jurorów tego konkursu oraz liczne próby, a także wycieczki.Ogromne gratulacje dla wszystkich tancerzy, którzy tak pięknie zaprezentowały nasze miasto.

Tekst i foto Katarzyna Korzeniewska-Killo

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - tutaj
Koncert laureatów

W niedzielne popołudnie 13 stycznia 2019 zaprosiliśmy Łęczycan na koncert kolęd i pastorałek, na którym wystąpili laureaci piątkowego konkursu. Licznie zgromadzona publiczność w skupieniu wysłuchała i oklaskiwała pieknych i często wzruszających interpretacji popularnych kolęd i pastorałek.
Koncert otworzyła swym występem Pani Ewa Olczak, łęczycka wykonawczyni, która zaprezentowała dwie piosenki o tematyce świątecznej.
Nagrody laureatom wręczali Burmistrz Miasta Łęczyca, Pan Paweł Kulesza, Z-ca Burmistrza Pan Wojciech Czaplij i ksiądz Sławomir Sobierajski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu - tutaj
Przegląd Kolęd i Pastorałek

W piątek 11 stycznia odbył się kolejny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział ponad 60 wykonawców z terenu województwa łodzkiego.

Nagrody ufundowali: Pan Przemysław Błaszczyk - Senator RP, Ilona Rafalska - Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Pan Paweł Kulesza - Burmistrz Miasta Łęczyca, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Jego Ekselencja Andrzej Franciszek Dziuba - Biskup Ordynariusz Diecezji Łowickiej, Ks. Sławomir Sobierajski, Proboszcz Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, O. Leszek Walkiewicz Gwardian Kasztoru Ojców Bernardynów, Urząd Gminy w Łęczycy, Firma HURTAP, Dom Kultury w Łęczycy.

Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, więc jury miało niezwykle trudne zadanie. Po owocnych obradach Jury wydało następujący werdykt:

WYNIKI IX PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK KATEGORIA do 11 lat
I miejsce Kacper Kita, Witonia - nagroda ufundowana przez Senatora RP, Pana Przemysława Błaszczyka
II miejsce Agata Ciesielska, Łowicz
III miejsce Nadia Reguła, Pabianice
Wyróżnienia:
Zofia Buda Poddębice, Kornelia Kosicka Maja Belina Jeżów

KATEGORIA 12-15 lat
I miejsce Malwina Ciesielska, Łowicz - nagroda ufundowana przez Senatora RP, Pana Przemysława Błaszczyka
II miejsce Norbert Kuświk, Zduńska Wola
III miejsce Natalia Medyńska, Poddębice
Wyróżnienia:
Antonina Jawor Zgierz, Julia Mańkowska Jeżów

KATEGORIA powyżej16 lat
I miejsce Magdalena Tomecka, Łowicz - nagroda ufundowana przez Senatora RP, Pana Przemysława Błaszczyka
II miejsce Justyna Tomczyńska, Łęczyca
III miejsce Oliwia Bartnicka, Łęczyca
Wyróżnienie
Sandra Gołuńska, Łęczyca

NAGRODA BISKUPA DIECEZJI ŁOWICKIEJ ANDRZEJA FRANCISZKA DZIUBY
Natalia Kamińska, Topola Królewska

NAGRODA DZIEKANA ŁĘCZYCKIEGO SŁAWOMIRA SOBIERAJ SKUTEGO
Gabriela Samecka, Jeżów

NAGRODA GWARDIANA KLASZTORU O.O. BERNARDYNÓW LESZKA WALKIEWICZA
Karolina Cywka, Mieczysławów

NAGRODA BURMISTRZA MIASTA ŁĘCZYCA PAWŁA KULESZY
Wiktoria Kałuzska, Łęczyca

NAGRODA RADNEJ SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO ILONY RAFALSKIEJ
Julia Malicka, Dąbrowice

Tutaj - fotorelacja. Zapraszamy do obejrzenia. :-)
Wspólne działania DK i Kina Górnik

Dom Kultury w Łęczycy włączył się w inicjatywę Kina Górnik w Łęczycy, które realizuje program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. W naszym kinie prelekcje te prowadzi instruktor Domu Kultury w Łęczycy - filmoznawca - pani Magdalena Sas. Od października ubiegłego roku odbyło się już 6 spotkań, a kolejne będą w lutym, marcu i kwietniu.
Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programowš MEN. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "edukacja młodego widza".
Zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w tym programie, wciąż można się zgłaszać. Szczegółowych informacji udziela Kino Górnik.Podręczne linki

Info o imprezach:

Pozostałe imprezy, cykliczne i okolicznościowe znajdziecie w dziale "Imprezy".

Więcej informacji »


Zajęcia stałe:

Informacje o stałych zajęciach znajdziecie w dziale "Zajęcia stałe".

Więcej informacji »