Powstało
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ
DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW TAŃCA
DZIAŁAJĄCYCH PRZY DOMU KULTURY W ŁĘCZYCY


Deklaracja członkowska do pobrania tutaj.Jesienią 2015 roku przy naszej placówce zawiązało się Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca działających przy Domu Kultury w Łęczycy. Jego zadaniem będzie wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży, uczestnikom zajęć tanecznych w naszej placówce. Ta strona poświęcona będzie wszelkim informacjom na temat działalności Stowarzyszenia.

Prezesem Zarządu Stowarzyszenia została Pani Marta Bartczak-Praczkowska, Wiceprezesem Pani Jolanta Sobolewska Bilska, a Sekretarzem Pani Izabela Kowalska. Członkami Zarządu zostali Pani Monika Działek i Pan Przemysław Zieliński.

Celem Stowarzyszenia jest wspieranie zespołów tanecznych, działających przy Domu Kultury w Łęczycy. Chcemy pomagać naszym dzieciom, rozwijać ich pasje taneczne. Zamiarem stowarzyszenia jest pozyskiwanie środków finansowych na stroje, rekwizyty, materiały reklamowe, dofinansowanie wyjazdów na festiwale i koncerty.
Chętnych zapraszamy do współpracy.
Deklaracje członkowskie dostępne są w Domu Kultury. Członkowstwo wiąże się z opłacaniem składki członkowskiej w wysokości 10 zł miesięcznie. Mile widziane także dobrowolne wpłaty (darowizny) na rzecz Stowarzyszenia.

Numer konta BS GRABÓW 55 8539 0001 0000 0068 2002 0010


Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi członków Stowarzyszenia. Tutaj możesz pobrać deklarację członkowską.INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA


Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca działających przy Domu Kultury w Łęczycy informuje o ustalonym terminie Walnego Zebrania na 25.05.2018 r. godz.- 18.00, drugi termin - 25.05.2018r. godz.- 18.30.
Zebranie odbędzie się w Domu Kultury w Łęczycy.

Planowany porządek zebrania:
1. Powitanie członków, stwierdzenie prawomocności zebrania
2. Wybranie przewodniczącego i sekretarza zebrania i komisji skrutacyjnej
3. Przyjęcie porządku obrad
4. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu- głosowanie Uchwały
5. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej- głosowanie Uchwały
6. Udzielenie absolutorium za działalność w roku 2018 Zarządowi- głosowanie Uchwały
7. Przeznaczenie nadwyżki finansowej znajdującej się na koncie bankowym Stowarzyszenia na dzień 01.01.2018r- głosowanie Uchwały
8. Analiza opłacania składek członkowskich
9. Wybór nowego zarządu Stowarzyszenia
10. Omówienie kierunków działania na rok 2018
11. Dyskusja i wolne wnioski
12. Zakończenie zebrania

Zachęcamy wszystkich czonków do udziału w zebraniu.
Owocny wyjazd łęczyckich tancerzy

Kolejny sukces naszego zespołu

W dniu 13 stycznia Grupa Tańca Nowoczesnego "Małe Kie" wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Sulmierzyce Open" w Sulmierzycach koło Kleszczowa.
Zaprezentowała tam układ pt. "Ogień" wykonany do muzyki Davida Garreta "Viva La Vida" w choreografii Katarzyny Korzeniewskiej - Killo i zdobyła w swojej kategorii wiekowej III miejsce. Przywiozła do kolekcji kolejny puchar i dyplom. Poza tym tancerze otrzymali medale. To był bardzo udany występ młodych tancerzy.
Gratulujemy.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Korzeniewska-KilloUdany występ naszych tancerzy w Nowym Targu

W dniach 5-8 stycznia Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "Łęczycanie" brał udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu - Konkursie "Intershow" w Nowym Targu, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Twórcze "Medefik" z Ukrainy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. W konkursie brały udział zespoły z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Polski. Nasz zespół zaprezentował tam 2 układy: poloneza i mazura w strojach z czasów Księstwa Warszawskiego,został zakwalifikowany do Koncertu Galowego, co było ogromnym wyróżnieniem, gdyż nie wszyscy uczestnicy brali udział w tym koncercie, polonezem otwierał on całą Galę co dostarczyło naszym tancerzom wiele niezapomnianych przeżyć, a co najważniejsze zespół zdobył tam
I miejsce w kategorii tańca ludowego

Tekst i zdjęcia Katarzyna Korzeniewska-Killo

Fotorelacja - tutaj.

Wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi

W sobotę 9 grudnia uczestnicy naszych zespołów tańca wyjechali do Łodzi do Teatru Wielkiego. Wyjazd zorganizowany był przy pomocy STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW TAŃCA DZIAŁAJĄCYCH PRZY DOMU KULTURY W ŁĘCZYCY.
Dzieci i młodzież obejrzały w ramach "mikołajek" spektakl "Dziadek do orzechów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanych w organizację wyjazdu 😊.

Fotorelacja - tutaj.Sukcesy naszych zespołów

Sukcesy zespołów w ciągu ostatnich 2 miesięcy:
- 5 wyróżnień (dla Zespołu Folklorystycznego "Łęczycanie" oraz Grupy Tańca Nowoczesnego "Kie" na IX Otwartym Konkursie Tanecznym "Mój jest ten kawałek podłogi" w Łęczycy, dla Zespołu Folklorystycznego "Łęczycanie", Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Łęczycanie" oraz Grupy Tańca Nowoczesnego "Małe Kie")
- III miejsce (dla Grupy Tańca Nowoczesnego "Kie" na XV Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym "Taniec nie zna granic" w Żorach
- trzy I miejsca (dla Zespołu Folklorystycznego "Łęczycanie" i Grupy Tańca Nowoczesnego "Kie" na XXIV Festiwalu Piosenki i Tańca "Aleksandrowska Wiosna 2017" w Aleksandrowie Łódzkim oraz dla Grupy Baletowej na II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Dance Cup 2017" w Dąbrowie Zielonej)Zobaczcie zdjęcia - tutaj.
Konkurs na logo Stowarzyszenia rozstrzygnięty

Oto logo naszego Stowarzyszenia:Autor - Daria Bilska.Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia

Poniżej sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za 2016 rok.


Walne Zebranie Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca działających przy Domu Kultury w Łęczycy informuje o ustalonym terminie Walnego Zebrania na 27.04.2017 r. godz. 18.00, drugi termin - 27.04.2017 r. godz.- 18.30

Planowany porządek zebrania:
1. Powitanie członków, stwierdzenie prawomocności zebrania
2. Wybranie przewodniczącego i sekretarza zebrania
3. Przyjęcie porządku obrad
4. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu- głosowanie Uchwały
5. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej- głosowanie Uchwały
6. Udzielenie absolutorium za działalność w roku 2016 Zarządowi- głosowanie Uchwały
7. Przeznaczenie nadwyżki finansowej znajdującej się na koncie bankowym Stowarzyszenia na dzień 01.01.2017r- głosowanie Uchwały
8. Sprawdzenie zgodności Statutu Stowarzyszenia i przyjętych regulaminów z nową Ustawą o Stowarzyszeniach
9. Zwolnienie członka Stowarzyszenia z obowiązku płacenia składek- głosowania Uchwały
10. Wprowadzenie zmian do Regulaminu opłacania składek- głosowanie uchwały
11. Planowanie kierunków działania na rok 2017
12. Dyskusja, wolne wnioski
13. Zakończenie zebrania

Zachęcamy wszystkich członków Stowarzyszenia do udziału w zebraniu"Mikołajki" w Łodzi

W dniu 10 grudnia 2016 Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca przy Domu Kultury w Łęczycy zorganizowało wyjazd na imprezę choinkowo-noworoczną, korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Komitetu Dziecka, prowadzonego przez Panią Genowefę Adamczewską. Impreza odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu Zespołu Tańca PĘDZIWIATRY, otrzymały poczęstunek i paczki ze słodyczami., Łączymy najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2017.

Zarząd StowarzyszeniaZobaczcie zdjęcia - tutaj.
Wystawa po projekcie

W sobotę 19 listopada 2016 w saii wystawowej Domu Kulltury w Łęczycy odbył się wernisaż wystawy prac dziecięcych i młodzieżowych, podsumowujacych projekt Z KULTURĄ ZA PAN BRAT. Wystawa jest ostatnim etapem projektu Z KULTURĄ ZA PAN BRAT, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecięcych i Młodzieżówych Zespołów Tańca Działających przy Domu Kultury w Łęcycy. Środki finansowe Stowarzyszenie otrzymało z Fundacji PZU, dzięki udziałowi w konkursie PZU Z KULTURĄ.
Podczas wernisażu Podczas wernisażu dzieci przedstawiły gościom poszczególne etapy realizowanego projektu. Autorzy prac zostali nagrodzeni. Przybyli goście mogli podziwiać prace uczestników oraz obejrzeć fotorelację z realizacji projektu.

Wystawę można oglądać codziennie do 27 listopada 2016.

Zobaczcie zdjęcia - tutaj.Niespodzianka - Wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi

Informujemy, że w dniu 10 grudnia 2016 roku organizowany będzie wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na koncert zespołu PĘDZIWIATRY i spotkanie mikołajkowe. Udało na się zdobyć 35 biletów. Koncert przewidziany jest dla uczestników w wieku 10-12 lat. Na koncert pojadą w pierwszej kolejności dzieci z najdłuższym stażem w zespołach. Bilet wstępu dla uczestników wyjazdu jest darmowy, natomiast koszt przejazdu i ubezpieczenia to 12 zł od osoby.
O miejscu zbiórki i godzinie wyjazdu powiadoimy w późniejszym terminie.

Zarząd Stowarzyszenia
Dyrekcja Domu Kultury w Łęczycy serdecznie gratuluje Zarządowi
i działaczom zdobycia środków finansowych z FUNDACJI PZU na uatrakcyjnienie zajęć tanecznych dzieci i młodzieży. Jednocześnie serdecznie dziękujemy Prezesowi, Zarządowi i wszystkim Rodzicom
i Przyjaciołom zespołów za ogrom pracy włożony w przygotowanie projektu i zaangażowanie w jego realizację.
Wyjazd do Teatru Wielkiego

W jesienny poniedziałek 10 października 2016 młodzież i dzieci z zespołów tanecznych naszej placówki pojechali na wycieczkę do Teatru Wielkiego do Warszawy. Wyjazd był kontynuacją warsztatów teatralnych, które odbyły się w piątek i w sobotę. Uczestnicy obejrzeli spektakl "Bajko, gdzie jesteś", a potem zwiedzili warszawskie Łazienki. Pomimio nieco deszczowej aury wycieczka była udana.

Zobaczcie zdjęcia - tutaj.


Warsztaty teatralne

W ramach uzyskanej dotacji z Fundacji PZU 7 i 8 października 2016 odbyły się warsztaty wiedzy oo Teatrze Wielkim w Warszawie i teatralnego savoir vivre. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież z zespołów tanecznych, działających przy Dou Kultury w Łęczycy. W ciekawy ii zajmujący sposób prowadziła je Dyrektor Dou Kultury, specjalista ds. teatru, Pani Olga Kurowska. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, a nabyta wiedza przyda się podczas wycieczki do Teatru Wielkiego w Warszawie na spektakl "Bajko, gdzie jesteś".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
Z satysfakcją informujemy, że nasze Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z Fundacji PZU na projekt
Z KULTURĄ ZA PAN BRAT.