Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii

You are currently viewing Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii

XV ŁĘCZYCKIE MISTRZOSTWA ORTOGRAFII

Już wiemy kto w tym roku najlepiej poradził sobie z trudnym tekstem dyktanda. 😊👍
Nie było łatwo, sporo słów sprawiło trudności niejednemu uczestnikowi i dłoń nieraz zadrżała przed napisaniem jakiegoś „rz’ czy „ż”😉
Ale przecież o to chodziło – aby się sprawdzić, aby się nauczyć i utrwalić zasady polskiej pisowni, szczególnie w obecnych czasach AI trzeba tą wiedzę pielęgnować. Tym bardziej doceniamy i podziwiamy wszystkich uczestników naszego konkursu.😍
Poniżej oficjalne wyniki:
Łęczyckim Mistrzem Ortografii 2026 została:
Halina Andrzejczak pisząca Dyktando w kategorii NAUCZYCIELE ze Zespołu Szkół im. Jadwigi grodzkiej w Łęczycy, ona także został Znawcą Ortografii w tej kategorii.
Pozostałymi Znawcami Ortografii zostali:
w kategorii OCHOTNICY – Ewa Gadulska z Łęczycy
w kategorii JUNIORZY – Kacper Gałamon ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej
w kategorii UCZNIOWIE – Hubert Olczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy
Nad prawidłowym przebiegiem Dyktanda czuwał ekspert, polonista, mgr Henryk Stokwiszewski, który również przygotował tekst dyktanda, za co mu niezmiennie ogromnie dziękujemy.🥰🙏

Dodaj komentarz