Muzyczne Orły – wstępne wyniki

You are currently viewing Muzyczne Orły – wstępne wyniki
V Wojewódzki Konkurs dla Instrumentalistów MUZYCZNE ORŁY 2025🎼
Za nami sobota, 10 maja 2025 – niezwykły dzień pełen emocji, dźwięków i inspiracji! 😊
Przesłuchania konkursowe pokazały, że muzycznych talentów i pasjonatów wokół nas nie brakuje.👍
Jury i słuchaczom zaprezentowali się młodzi artyści z całego regionu – skrzypce, fortepian, gitara, klarnet, akordeon i nie tyko – rozbrzmiewały w sali koncertowej gościnnej Szkoły Muzycznej w Łęczycy.
Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, udowadniając, że talent, praca i serce do muzyki to klucz do sukcesu i satysfakcji.
Jury w składzie: Hanna Drzewiecka-Borucka, Agata Piotrowska-Bartoszek i Marcin Stańczyk, miało niełatwe zadanie, ale po długich naradach udało się wyłonić laureatów.
👏 Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wasza odwaga i pasja są godne podziwu – każdy z Was zasługuje na brawa i uznanie!😍
Poniżej lista wykonawców V Wojewódzkiego Konkursu dla Instrumentalistów MUZYCZNE ORŁY, zakwalifikowanych do Koncertu Laureatów👇
Cichecki Igor
Feller Filip
Frątczak Cyprian
Graczyk Przemysław
Gwarda Helena
Harasim Mikołaj
Jachowicz Andrzej
Jankowska Zofia
Karolczak Jan
Kołodziejczyk Bartosz
Kostrzewa Zofia Gaja
Koźlarek Oliwia
Krupka Alicja
Krzemińska Wiktoria
Krzemiński Mateusz
Lewandowski Florian
Ławrynowicz-Drewek Jan
Łukaszewska Tatiana
Matuszewska Nela
Pacześna Hanna
Petrinec Daniel
Rajska Maria
Sulima Lena
Szymczak Feliks
Tomaszewska Maria
Wardęszkiewicz Michalina
Witczak Martyna
Włodarczyk Jakub
Żurawicz Maria
 
Sobota, 17 maja, godz. 13.00, sala widowiskowa Domu Kultury w Łęczycy – to czas i miejsce oraz wyjątkowa okazja, by usłyszeć utalentowanych instrumentalistów V Wojewódzkiego Konkursu dla Instrumentalistów i wspólnie świętować ich sukcesy.😊👍🏆👋

Po przesłuchaniach konkursowych przyszedł czas, by oficjalnie ogłosić wyniki i uroczyście wręczyć nagrody najlepszym młodym Muzycznym Orłom 2025 🙂
Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko rodziny i przyjaciół uczestników, ale wszystkich miłośników dobrej muzyki w sobotę do DK.🤩
Koncert otworzy recital zeszłorocznej laureatki Gran Prix Justyny Jary, która zagra na klarnecie, a towarzyszyć jej będzie Nikodem Drużyński na akordeonie – razem tworzą UNIQE DUO.
To uczniowie 3 klasy liceum ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi pracujący pod kierownictwem prof. Zbigniewa Ignaczewskiego i Przemysława Kędzi. Zdobywcy wielu nagród w międzynarodowych konkursach muzycznych. Jedno z ostatnich osiągnięć to pierwsze miejsce w konkursie zespołów kameralnych w swojej kategorii wiekowej w zeszłotygodniowym Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli na Chorwacji.
Pogoda nam w tym roku nie dopisała – nie spotkamy się w Parku Miejskim – muzyczne wrażenia na pewno pozostaną na najwyższym poziomie – ZAPRASZAMY🙂
Prosimy o potwierdzenie przybycia i wskazanie jednego wybranego utworu, który będzie wykonywany podczas koncertu – mailowo: kgoralczyk@dkleczyca.pl lub telefonicznie: 24 721 03 49

Dodaj komentarz