Z okazji Dnia Działacza Kultury odbył się kolejny Turniej Wiedzy o Kulturze, który zgromadził uczniów pasjonujących się szeroko pojętą kulturą.
Turniej jak zawsze i z uporem promuje wiedzę o kulturze oraz docenienie pracy osób, które ją współtworzą i animują.
Przygotowaliśmy pytania, które miały zobrazować jak szeroki jest zakres pojęcia kultura i jak różnie można ją rozumieć. Pytania podzielone były na 7 kategorii. Jedno z pytań (kategoria QIUZ artystyczny) było prezentacją, która wymagała wcześniejszego przygotowania. W ramach tej kategorii drużyny musiały wcześniej przygotować pracę do oceny – interpretację obrazu Vincenta Van Gogha „Gwiaździsta noc”.
W turnieju wzięły udział 5 szkół z terenu Powiatu Łęczyckiego.
Największą ilość punktów – 55 i I miejsce w turnieju zdobyła reprezentacja ZS im. J. Grodzkiej z Łęczycy, II miejsce i 53 punkty zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, III miejsce z 46 punktami przypadło drużynie nr 2 ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy.
W Turnieju wzięły jeszcze udział Szkoła Podstawowa w Witoni z 43 punktami na finale oraz druga drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy z 39 punktami.
Turniej był nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale również inspirującym spotkaniem młodych ludzi zainteresowanych kulturą. Wydarzenie pokazało, jak ważne jest pielęgnowanie i rozwijanie pasji, które łączą nas z dorobkiem kulturowym i pomagają budować wspólnotę.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, nauczycieli-opiekunów. 

Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!